Finał Pucharu Świata ISSF w strzelaniu do rzutków – Rzym 2016

W dniach od 10 do 16 października 2016 roku rozgrywany był w Rzymie Finał Pucharu Świata ISSF w strzelaniu do rzutków. W finałowej dwunastce strzelców w konkurencji Trap znalazł się nasz klubowy kolega, członek Kadry Narodowej, Piotr Kowalczyk. Po bardzo emocjonującej walce (o wejście do 6-cio osobowego finału barażowało się aż 4 zawodników) udało się Piotrkowi wejść do ścisłego finału konkurencji.

W finale w rozgrywce z Piotrkiem o brązowy medal więcej sportowego szczęścia miał niestety Hiszpan Antonio Bailon, który wyprzedził Piotrka tylko o jeden rzutek !!!!.

O spektakularnym sukcesie naszego Kolegi niech świadczy to, że w równej sportowej walce pokonał m.in. aktualnego mistrza olimpijskiego z Rio – Josefa Glasnovica, brązowego medalistę z Rio Edwarda Linga a przede wszystkim trzykrotnego medalistę olimpijskiego i trzykrotnego Mistrza Świata Giovanniego Pellielo.

!!!! PIOTREK, JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI !!!!

Zawody wygrał mistrz olimpijski z Londynu Giovanni Cernogoraz, drugi był Słowak Erik Varga.

Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Pawlakowi – Prezesowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego za praktycznie natychmiastowe podzielenie się sukcesem Piotrka na portalu WZSS z wielkopolską bracią strzelecką.

A na stronie PZSS jedynie wzmianka o finale Ligi Młodzieżowej ESC w Bolonii…

ROME - OCTOBER 15: Athletes at the Trap Men Finals at the TAV Valle Aniene Shooting Club during Day 4 of the ISSF World Cup Final Shotgun on October 15, 2016 in Rome, Italy. (Photo by Nicolo Zangirolami)

ROME - OCTOBER 15: 4th placed Piotr KOWALCZYK of Poland competes in the Trap Men Finals at the TAV Valle Aniene Shooting Club during Day 4 of the ISSF World Cup Final Shotgun on October 15, 2016 in Rome, Italy. (Photo by Nicolo Zangirolami)

ROME - OCTOBER 15: 4th placed Piotr KOWALCZYK of Poland competes in the Trap Men Finals at the TAV Valle Aniene Shooting Club during Day 4 of the ISSF World Cup Final Shotgun on October 15, 2016 in Rome, Italy. (Photo by Nicolo Zangirolami)