Puchar Świata w Baku – mamy sukces!

Dobre wieści z Baku – na zawodach Pucharu Świata nasz zawodnik Piotr Kowalczyk zajął medalowe, trzecie miejsce w konkurencji trap 125. Gratulacje!!!

BAKU - JUNE 23: Bronze medalist Piotr KOWALCZYK of Poland competes in the Trap Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)

BAKU - JUNE 23: Bronze medalist Piotr KOWALCZYK of Poland competes in the Trap Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)

BAKU - JUNE 23: (L-R) Silver medalist Erik VARGA of Slovakia, Gold medalist Gian Marco BERTI of San Marino and Bronze medalist Piotr KOWALCZYK of Poland pose with their medals after the Trap Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)

BAKU - JUNE 23: (L-R) Silver medalist Erik VARGA of Slovakia, Gold medalist Gian Marco BERTI of San Marino and Bronze medalist Piotr KOWALCZYK of Poland pose with their medals after the Trap Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)